Nar ile Zayıflama, kilo problemi olan kişi sayısı her geçen gün arttığından dolayı sürekli olarak fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok insanın araştırdığı konudur. Genel olarak metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayan besinler yağ yakımını hızlandırdığından dolayı insanların kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Son zamanlarda birçok kişi nar tüketmeyi alışkanlık haline getirerek zayıfladığını dile getirdiği için nar zayıflatır mı sorusu ile sıklıkla karşılaşır hale geldik ve sizler için nar yağ yakar mı sorusuna yanıt bulmaya çalıştık.

Nar içeriğinde yer alan maddeler sayesinde metabolizmanın normale oranla daha hızlı çalışmasını sağlayan bir besin türüdür. Metabolizma hızının artmasını sağladığı için de nar zayıflatır diyebiliriz. Vücudunuzda birikmiş olan yağlar aşırı kilolu görünmenize neden oluyorsa nar tüketerek yağ yakımını arttırabilirsiniz. Bu mucizevi meyve sayesinde kısa süre içerisinde kilo vereceğinizden şüpheniz olmasın. Fazla kilolardan tabi ki de sadece nar yiyerek kurtulmak mümkün değildir. Zayıflamak isteyen kişilerin kesinlikle kalori değeri düşük olan bir beslenme zincirine de sadık kalması gerekiyor. Eğer gün içerisinde harcadığınızdan daha fazla kalori alacak olursanız be yerseniz yiyin kesinlikle zayıflayamazsınız.

Nar İle Zayıflama Mümkün Müdür?
Nar İle Zayıflama Mümkün Müdür?

Nar yapısı itibariyle tüketildiği zaman kişinin geç acıkmasını da sağlar. Yani narın açlık hissinin büyük oranda yok olmasını sağladığını söyleyebiliriz. Bu yüzden özellikle narın diyet listelerinde yer alması tavsiye edilmektedir. Kilo vermek büyük bir güçlük olduğu kadar verilen kiloların alınmaması da ayrı bir çaba gerektirmektedir. Bu yüzden sağlıklı ve zayıf bir yaşam sürmek için sürekli olarak dengeli beslenmemizi sağlayacak ve kalori değeri düşük bir beslenme zincirine sadık kalınmalıdır.

İnsanların yaptığı en büyük hata internet sitelerinde bulmuş oldukları diyet listelerini uygulamaya çalışmaktır. Ayşe Hanım bu diyet ile çok zayıfladı kesin bende zayıflarım diyen ancak kendisine uygun olmayan bir diyeti seçmiş olan kişiler zayıflayamadıkları gibi dengeli bir şekilde beslenmediklerinden dolayı çeşitli sağlık sorunları yaşayabilir. Bu yüzden kendi diyet listenizi kendiniz oluşturmak yerine bu konuda bir diyetisyenden destek almalısınız. Diyetisyen yaptığı gözlemlemeler sonucunda size uygun olan bir diyet programı oluşturacaktır.

Zayıflamak İçin Nar Nasıl Tüketilmeli?

Zayıflamak İçin Nar Nasıl Tüketilmeli?
Zayıflamak İçin Nar Nasıl Tüketilmeli?

Nar birçok kişi tarafından sıkılarak suyu tüketilen bir meyve olsa da eğer nar ile zayıflama niyetindeyseniz, kesinlikle suyunu sıkıp tüketmeyin. Beslenme uzmanları özellikle narın çekirdeklerinin zayıflamaya yardımcı olduğunu söylüyor. Bu yüzden taneleri ile yemeniz zayıflamanıza daha fazla yardımcı olacaktır. Narın çekirdeklerini yutmakta zorlanırsanız dişlerinize zarar vermemeye dikkat ederek dişleriniz aracılığıyla narın çekirdeklerini kırıp tüketebilirsiniz.

Nar her ne kadar zayıflatıcı etkisiyle ön plana çıkıyor olsa da nar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bu meyvenin içerisinde yer alan maddeler sayesinde kolesterole ve diyabete iyi geldiği tespit edildi. Kötü kolesterol değerleriniz yüksekse ya da kan şekeriniz bir türlü dengelenmiyorsa kan değerlerinizi normale çekmek adına özellikle ara öğünlerde nar tüketin. Bu sayede narın tüm faydalarından nasiplenebilirsiniz.

İşte Nar İle Zayıflama Diyeti

Nar İle Zayıflama Diyeti
Nar İle Zayıflama Diyeti

Kahvaltıya 150 gram pişmiş buğday ile başlayabilir 1 küçük nar tüketebilirsiniz.

Kuşluk vaktinde 1 elma, 1 adet nar ve bir kase yoğurt tüketebilirsiniz.

Öğle yemeğinde 100 gram dana eti, 150 gram pişmiş buğday tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeğinde bir kase yoğurt, maydanoz ve kereviz salatası tüketebilirsiniz.

Akşam saatlerinde fazla yemek yemek istemiyorsanız, akşam yemeğinden 3 saat önce bir adet nar tüketebilir ve hafif bir akşam yemeği sonrası oluşacak açlık hissi ile bir adet nar tüketebilir, tokluk hissini uzattığı için günü yemek yemeden sonlandırabilirsiniz.

Lifli yapısı gereği uzun süre tok tutması nedeniyle nar ile zayıflama oldukça etkilidir.

Yukarıda verdiğimiz diyet programı sayesinde nar ile  zayıflamak mümkündür ancak bu diyeti doktor ve diyetisyeninize danışmadan uygulamayın.